4fainNěkdo najde smysl života už jako náctiletý. Někomu na to nestačí celý život.

Jednou jsem si tak při letu uvědomil, že se již necítím "fain" v korporátu. Tudíž jsem musel vymyslet, kam se dál profesně ubírat. Výsledkem se stal difain, který naplnil mé další představy profesního rozvoje. Základem ale bylo říci jasné NE zavedenému systému a začít zase něco nového budovat. S tím přišly nové výzvy, skvělé projekty a hlavně zase ten pocit, že mi je fain.

Poslední dobou však více zjišťuji, že ne každý je připraven vystoupit z určitého stereotypu za cenu nejistoty a dál zůstává obětí průměrnosti. S tím však klesá i jeho psychická pohoda a stav fain.  To mne přivedlo k iniciativě pomoci  lidem s diagnózou nerozhodnosti a pocitu vyhoření. Pobavit se o duševním zdraví a pocitu fain. 

Nejsem vystudovaný psycholog a živím se zejména automotive byznysem. Projekt 4fain je řízen neformální poptávkou a mám jej zcela finančně neziskovým. Odměnou mi budou příběhy druhých a také dobrý pocit, pokud pomohu. Diskrétnost je přirozeně samozřejmostí. Prosím jen o respektování, pokud někoho z jakéhokoli osobního či kapacitního důvodu odmítnu. d!fain 4fain.

zdraví

mentální a fyzické.

Zdraví je základ pro všechny jedince. Přání pevného zdraví je ukotveno v pozdravech mnoha kultur. Mentální zdraví, které však vychází také z toho fyzického, je mnohdy opomíjeno nejen ve firemních kulturách, ale i u jedinců samotných. Základem pro pocit "mít se fain" je práce na sobě samotném, což pro mnohé může být  klišé z příručky psychologa. Avšak ranní snídaně sezónního ovoce po ranním běhu před prací je už první dílek do celodenní zdravotní puzzle.

cíl

mít se fain

Každá aktivita by měla mít svůj cíl. Ten obecný, mít se fain, být veselý a plný energie musí podpořit ta správná cesta k němu. Myslím si, že univerzální jeden správný životní cíl jako rada neexistuje. Dostatečný je i ten nejskromnější, typu: probudit se zítra alespoň stejně šťastný jako dnes. Můj celoživotní cíl je také prostý. Ono "mít se fain" mám obohaceno o neustálé těšení se na něco. A když už toho dosáhnu, novým cílem je zase něco dalšího:-)

cesta

zábavná 

Sdílím názor mnoha optimistických lidí, že i cesta je cíl. Vidina vytouženého cíle přes trnitou cestu mi není blízká. Proto je zapotřebí zbavit se trnů co nejdříve. Ne vždy je to však tak snadné, zejména s ohledem na úsilí spojené  s usnadňováním.  Pak je ale nespočet dalších možností, jak se k cíli dostat úplně jinou cestou, která bude plná zábavy a silných emocí. Prožitek a sdílení emocí je, dle mého názoru, ta správná a efektivní cesta jak v práci, tak v životě.

motivace

zdraví

Peníze, majetek a hlavně čas - tím se většina z nás motivuje. První zmíněné je zdroj požitků, ale i starostí a nakonec prostředek k udržení zdraví. Kdy je ještě peněz málo, kdy už je jich dost a jak to vybalancovat, neporadí nikdo. Domnívám se, že tou správnou motivací je kombinace všeho různého v čistě individuálních mírách, pro zajištění zdraví a štěstí sebe samého i nejbližší rodiny. A tím se dostáváme zase na začátek - duševní a fyzické zdraví je dostatečně silná motivace.