| zdraví | cíl | cesta | motivace

Někdo najde smysl života už jako náctiletý. Někomu na to nestačí celý život.

Jednou jsem si tak při letu uvědomil, že se již necítím "fain" v korporátu. Byl to jasný signál zamyslet se nad změnou a stanovit si další cíl. Výsledkem se stal difain, který naplnil mé další představy profesního rozvoje. Základem ale bylo říci jasné NE zavedenému systému a začít zase něco nového budovat. S tím přišly nové výzvy i nové překážky, skvělé projekty a hlavně zase ten pocit, že mi je fain.

Poslední dobou však více zjišťuji, že ne každý je připraven vystoupit z určitého stereotypu za cenu nejistoty a dál zůstává obětí průměrnosti. S tím však klesá i jeho psychická pohoda a stav fain.  To mne přivedlo k iniciativě pomoci  lidem s diagnózou nerozhodnosti a pocitu vyhoření. Pobavit se o duševním zdraví a pocitu fain. 

Nejsem vystudovaný psycholog a živím se zejména automotive byznysem. Projekt 4fain je řízen neformální poptávkou a mám jej zcela finančně neziskovým. Odměnou mi budou příběhy druhých a hlavně dobrý pocit, pokud pomohu. Diskrétnost je přirozeně samozřejmostí. d!fain 4fain 

Prosím o respektování, pokud kohokoli z jakéhokoli osobního či kapacitního důvodu odmítnu.

zdraví

mentální a fyzické.

Zdraví je základ pro všechny jedince. Přání pevného zdraví je ukotveno v pozdravech mnoha kultur. Mentální zdraví, které však vychází také z toho fyzického, je mnohdy opomíjeno nejen ve firemních kulturách, ale i u jedinců samotných. Základem pro pocit "mít se fain" je práce na sobě samotném, což pro mnohé může být  klišé z příručky psychologa. Avšak ranní snídaně sezónního ovoce po ranním běhu před prací je už první dílek do celodenní zdravotní puzzle.

cíl

mít se fain

Svůj cíl by měla mít každá aktivita. Ten obecný, mít se fain, být veselý a plný energie musí podpořit ta správná cesta k němu. Myslím si, že univerzální správný životní cíl jako rada neexistuje. Dostatečný je ale i ten nejskromnější, typu: probudit se zítra alespoň stejně šťastný jako dnes. Můj celoživotní cíl je také prostý. Ono "mít se fain" mám obohaceno o neustálé budování něčeho nového. A když už toho dosáhnu, novým cílem je zase něco dalšího:-)

cesta

zábavná a naplňující 

Cesta je cíl. Sdílím tento názor většiny optimisticky naladěných lidí. Vidina vytouženého cíle přes trnitou cestu mi není blízká. Proto se vždy zamýšlím nad možnostmi, jak se dostat k cíli tou nejzajímavější cestou. Ať už v práci, nebo v soukromém životě je, dle mého názoru, podstatné zvolit cestu k cíli obohacující, plnou zábavy a silných emocí. I když se mnohdy nepodaří  zvolit tu správnou, důležité je aby nebyla zbytečná. Dobrým měřítkem je úroveň pocitu radosti a štěstí.

motivace

zdraví

Peníze, moc, majetek a hlavně čas - tím se většina z nás motivuje. První zmíněné je zdroj požitků, ale i starostí a nakonec prostředek k udržení zdraví. Kdy je ještě peněz málo, kdy už je jich dost a jak to vybalancovat, neporadí nikdo. Domnívám se, že tou správnou motivací je kombinace všeho různého v čistě individuálních mírách, pro zajištění zdraví a štěstí sebe samého i nejbližší rodiny. A tím se dostáváme zase na začátek - duševní a fyzické zdraví je dostatečně silná motivace.